Płyty szlifowane Kopulak
Złoże Kopulak to piaskowiec o barwie ciemno czerwonej przechodzącej w bordo. Pochodzący ze złóż suchedniowskich występuje w Polsce w województwie świętokrzyskim. Piaskowiec Kopulak szlifowany to średnioziarnista skała znakomicie nadająca się na wszelkie produkty dla budownictwa. Płyty często mają na powierzchni małe kawerny (ubytki w postaci dziurek), które nie są traktowane jako wady produktu. Piaskowiec Kopulak szlifowany ze względu na wysoką twardość i wysoką wytrzymałość na warunki atmosferyczne znakomicie nadaje się na nawierzchnie w postaci posadzek, podjazdów, tarasów i elementów architektonicznych takich jak schody czy nakrywy murów. Kopulak ze względu na swoją strukturę jest antypoślizgowy a wykonane z niego nawierzchnie nie wymagają impregnacji. po oszlifowaniu tworzy gładką zwartą powierzchnię. Piaskowiec ten nadaje się do wykonywania rzeźb, elementów toczonych, postumentów, cokołów – naturalnie się starzeje ulegając patynowaniu. Jest materiałem o pełnej mrozoodporności. Zdobi między innymi takie budowle jak: Pałac Biskupów Krakowskich, Hotel Sobieski, budynek Politechniki Warszawskiej, Hotel Sobieski czy budynek TVN w Warszawie.
1. Płyty formatowane – to produkty najwyżej przetworzone, poddane cięciu oraz żądanej obróbce powierzchni.
Formatki płyt to kamień cięty w prostokąty o ustalonej przez zamawiającego grubości. Płyty formatowane szlifowane to produkt cięty ze wszystkich stron i dodatkowo szlifowany od strony lica. Rozmiar płyt uzależniony jest od grubości, im większy format tym grubość powinna być większa. Piaskowce szlifowane to najwyższa forma obróbki ponieważ z zasady piaskowców się nie poleruje. Podstawowym ograniczeniem do polerowania jest ziarnistość piaskowców. Piaskowce o strukturze drobnoziarnistej można poddać polerowaniu ale jest to zabieg dość kosztowny. Jedynym piaskowcem w naszej ofercie, który jest polerowany standardowo to piaskowiec szary.
Płyty szlifowane używane są również do wyrobu parapetów i stopnic schodowych. Piaskowiec po oszlifowaniu pozostaje materiałem antypoślizgowym więc z powodzeniem nadaje się do budowy przestrzeni pieszych i schodów. W naszej ofercie znajdą Państwo również płyty które wymagają obróbki dowolnej ilości boków i krawędzi, lico może być poddane innym obróbkom niż szlifowanie np. piaskowane lub groszkowane. Krawędzie poddaje się najczęściej fazowaniu.
Kolory: w naszej ofercie znajduje się szeroka oferta kolorystyczna zarówno piaskowców jednokolorowych jak i marmurkowych. Piaskowce jednokolorowe mają dość jednorodną barwę bez wyraźnych przebarwień. Trzeba jednak zauważyć, że kolor naturalnych piaskowców nigdy nie jest pozbawiony umiarkowanych tonacji w ramach podstawowej barwy. Piaskowce marmurkowe posiadają wyraźne pasma przenikających się kolorów w zakresie barwy podstawowej. Ten rodzaj piaskowców daje możliwość tworzenia bardzo oryginalnych kompozycji zarówno na ścianach jak i posadzkach.
Ceny: koszt piaskowca uzależniony jest od grubości, wielkości formatu płyt oraz koloru (czyli rodzaju złoża). Ceną wyjściową dla płyt szlifowanych grubości 2 cm jest 268 zł/m2. Taką cenę przyjmuje się dla piaskowca Kopulak, formatu średniego (np. 40x30cm). Zarówno płytki formatów skrajnie małych jak i dużych mają cenę wyższą, co uzasadnione jest przy małych formatach ilością cięć które trzeba wykonać a przy dużych generowanym odpadom przy cięciu. Ceny rosną w miarę grubości średnio o 20 zł netto za każdy centymetr. Wyceny jednak dokonywane są zawsze indywidualnie a cena wypadkowa zależna jest od kilku zmiennych, głównie ilości zamawianego produktu.
Zastosowanie: elewacje wentylowane, okładziny klejone do ścian ocieplanych, okładziny innych elementów architektury, ciągi piesze, tarasy, parkingi, schody itp.
Porady
Odkryj, jak impregnacja kamiennych powierzchni może ochronić Twój dom przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami z NANOQUICK®. Do impregnacji tej powierzchni z piaskowca zastosuj produkt NANOQUICK® Mineral
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.